Jedno z naszych najmilszych wspomnień z dzieciństwa to jesienne wyjazdy w góry, wspólne siedzenie przy kominku w górskim domku i zbieranie kolorowych liści. Ciepło i życzliwość gospodarzy, przytulny pokój z widokiem na góry, ciepły koc i herbata z cytryną. Co jeszcze sprawia, że górskie chatki są tak przytulne i czy istnieje szansa, żeby odtworzyć podobny klimat we własnej sypialni? Okazuje się, że tak, i wcale nie będzie Ci do tego potrzebny widok na góry z okna!
źródło: Pinterest
Kolory inspirowane naturą
Sypialnia to, obok łazienki, najbardziej prywatne pomieszczenie w domu, dlatego powinno być przytulne i dawać Ci poczucie bezpieczeństwa. Aby tak faktycznie było, warto wykorzystać naturalną paletę barw, która pomoże redukować stres i będzie działać relaksująco na umysł, a tym samym poprawi Twój nastrój. Poszukaj inspiracji w naturze, zarówno jeśli chodzi o dobór koloru przewodniego na ścianie, jak i kolorystykę mebli oraz akcesoriów. Dodatki mogą pięknie uzupełnić przytulny klimat sypialni. Dla przykładu: drewniane łóżko i miękka narzuta na łóżko w kolorze szarym, połączone z białą pościelą dobrej jakości i dobranymi kolorystycznie poduszkami dekoracyjnymi będą prezentowały się bardzo estetycznie i stworzą klimat jak w górskich domkach (zwykle takie miejsca posiadają duże, drewniane łóżka, więc warto wybrać pościel 200x220 i narzutę na łóżko 220x240).
Naturalny skład
Kolory inspirowane naturą to jednak nie wszystko. Aby czuć się komfortowo w sypialni należy wziąć pod uwagę nie tylko estetykę, ale i jakość. Tkaniny i tekstury, które wybierzesz, mogą dodać wyrafinowania i elegancji do pomieszczenia oraz wpłyną na Twoje samopoczucie. Dlaczego? Naturalny skład pozwala skórze oddychać, a miękka tekstura sprzyja dobremu i długiemu odpoczynkowi. Dobrym wyborem będą takie materiały jak wysokiej klasy bawełna, len, satyna czy wełna. Pamiętaj żeby je prawidłowo pielęgnować i czyścić zgodnie z zaleceniami.
Detale tworzące całość
Podczas dekorowania sypialni w stylu górskim to właśnie detale mają największe znaczenie. Przy wyborze akcesoriów, takich jak pledy czy poduszki dekoracyjne, zwróć uwagę na ciepłe, ziemiste kolory, takie jak: brąz, biel, beż, taupe czy szarość, które szybko i w prosty sposób stworzą górski klimat. Poszukaj też innych dodatków w górskim klimacie, takich jak obrazy na ścianę, stylowe lampki nocne czy rustykalny dywan.
Światło
Projektując sypialnię w stylu górskim, postaraj się jak najlepiej zaakcentować naturalne światło wybierając duże okna. Naturalne światło sprawi, że pokój będzie bardziej otwarty i przestronny, a wpadające promienie słoneczne korzystnie wpłyną na Twój nastrój.
Rośliny
Rośliny i kwiaty to życie, a z tym właśnie kojarzy nam się górski klimat – z życiem, naturą i przygodami. Jak pewnie wiesz, rośliny nie tylko pięknie uzupełniają przestrzeń, ale i oczyszczają powietrze, co ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie. Pamiętaj, aby poświęcać im sporo uwagi, regularnie nawadniać i odpowiednio pielęgnować.
Ciepły koc
Mimo, że mogłybyśmy wspomnieć o kocu wcześniej, to jednak mamy intuicję, że trzeba mu poświęcić nieco więcej uwagi. No bo, sama pomyśl – czy jakąkolwiek sypialnię można by nazwać przytulną, jeśli nie byłoby w niej ciepłego koca? Idealny na długie, chłodniejsze wieczory przy książce i herbacie, przyjemnie otulający koc pięknie komponuje się zarówno na łóżku w sypialni jak i na fotelu. W ofercie moyha znajdziesz minimalistyczne koce premium o szlachetnym składzie (przędza premium), wyjątkowo ciepłe pledy wełniane i ozdobne koce z pięknym splotem.
Beżowy pled ozdobny (na zdjęciu powyżej) jest nam szczególnie bliski. Delikatny beż nadaje mu subtelnej elegancji, a ozdobny splot przywodzi na myśl ciepły sweter zakładany przed wyjściem na górski szlak zimą. Koc jest ciepły, miły w dotyku i nie gryzie. Wierzymy, że pokocha go każda z Was, która na czas jesieni i zimy potrzebuje dodatkowego otulenia.
Zaglądajcie do nas, ciepłych i wełnianych pledów mamy w bród i niech tej zimy ciepła nam nie zabraknie.
STAY WARM!
Magda & Kasia