Równowaga, czyli jak połączyć pracę z odpoczynkiem
14.jpg

Gdy po latach spędzonych w dużych firmach założyłyśmy moyha, wspólnie uznałyśmy, że w DNA naszej marki musi znaleźć się równowaga. Praca w korporacji daje swego rodzaju poczucie bezpieczeństwa i jest świetną szkołą życia, lecz równocześnie rządzi się swoimi prawami i często wymaga od nas więcej, niż jesteśmy w stanie lub chcemy poświęcić. Kilka projektów prowadzonych równocześnie, nadgodziny i weekendowe nadrabianie zaległości być może sprawią, że otrzymasz tytuł pracownika miesiąca, czy awans, lecz nie zapewnią Ci spokoju ducha. Bazując na własnym doświadczeniu, możemy śmiało powiedzieć, że podstawą satysfakcji z pracy, oprócz rozwoju, wyzwań i wyników, jest m.in. równowaga między życiem prywatnym, a obowiązkami zawodowymi. Jak ją osiągnąć? Naucz się wyznaczać granice i najlepiej zacznij od dziś!

 

Znak równości to znak jakości

Nie bez przyczyny w logotypie moyha znalazł się znak równości. Odnosi się on do szeroko pojętej równowagi: między pracą, a życiem prywatnym, rodziną a przyjaciółmi oraz obowiązkami a odpoczynkiem. Wydawać by się mogło, że we współczesnym świecie liczą się wielozadaniowość i wszechstronność, a nasza wartość mierzona jest ilością zrealizowanych zadań, ale to przecież od nas też niejednokrotnie zależy, na co będziemy stawiać. Na szczęście coraz częściej odchodzi się od takiego myślenia na rzecz mindfulness, czyli skupiania się na jednej rzeczy naraz, ćwiczeniu uważności i doświadczaniu chwili obecnej. Abyśmy pracowali z chęcią, byli zmotywowani i spełnieni nie są potrzebne nam nowe wyzwania i obowiązki, nadgodziny i praca ponad siły, ale często potrzebujemy dystansu, wyciszenia, wypoczynku i chwili zapomnienia. Ja zawsze wracam z urlopu z naładowanymi bateriami, nowymi pomysłami i wielką chęcią do pracy. Mam siłę w przezwyciężaniu trudności, a problemy traktuję jak wyzwania, a nie mur nie do przeskoczenia! Ta równowaga jest mi potrzebna, abym była zwyczajnie szczęśliwa. Mimo, że kocham moją pracę, nie chcę poświęcać jej całego swojego czasu! Uwielbiam delektować się czasem z rodziną, wypadami za miasto, czy zimnym Prosecco otwartym z byle okazji na tarasie z mężem! Kocham tą wolność wyboru, tą możliwość decydowania o sobie, dlatego jestem taką zwolenniczką pracy na swoim!

Mimo że moyha to marka oferująca narzuty, pledy, poduszki i pościele, nie jesteśmy osobami, które najchętniej przesypiałyby całą jesień. Wręcz przeciwnie, uwielbiamy dynamiczne życie, zgiełk dużego miasta, podróże i towarzystwo inspirujących ludzi. Praca jest naszą pasją, jednak potrafimy powiedzieć STOP i bez wyrzutów sumienia pozwalamy sobie na chwile lenistwa, długie śniadania w łóżku i pozostawanie w piżamie do wstydliwie późnej godziny. Pozwalamy sobie na celebrowanie chwil i momentów, to nam daje potrzebny w życiu dystans. Mimo, że niejednokrotnie pracujemy bardzo intensywnie, mamy miesiące wzmożonej pracy, kiedy projektujemy nowe kolekcje, wypuszczamy nową odsłonę naszej strony internetowej, czy czeka nas „rewolucja magazynowa”, to zawsze nagradzamy się potem wypoczynkiem, urlopem, chwilą wolnego… Uwielbiamy to, że pracujemy na własnych zasadach – to chyba najważniejsze w prowadzeniu własnego biznesu!

Równowaga stanowi wspólny mianownik naszego życia i marki moyha. Dlatego w naszym znaku nie mogło zabraknąć znaku równości, która ma być synonimem równowagi właśnie. Wierzymy, że proste rozwiązania są najlepsze, dlatego stawiamy na życie w stylu „simply good”. Kolekcje moyha tworzymy z myślą o prostym designie, dobrej jakości, stonowanych kolorach i harmonii z otaczającym nas światem, wykorzystując naturalne materiały, takie jak wełna, bawełna czy skóra.

5 sposobów na work-life balance dla pracujących zdalnie

Praca zdalna stała się w ostatnim czasie jednym z topowych tematów. Mimo iż bywa utożsamiana ze wstawaniem przed południem i siedzeniem przed komputerem w piżamie, w rzeczywistości może stanowić spore wyzwanie dla osób, które wcześniej pracowały wśród ludzi. Jeśli czasowo pracujesz zdalnie (ze względu na pandemię) lub właśnie przerzucasz się na freelance, dowiedz się, jak zachować równowagę między pracą a życiem prywatnym, kiedy dom jest równocześnie biurem i sypialnią.

  1. Podziel przestrzeń na strefy. Idealnie, jeśli dysponujesz pokojem, w którym możesz urządzić biuro. Jednak praca w kawalerce też może być efektywna! Pamiętaj jednak, by oddzielić strefę pracy od strefy relaksu. Zadbaj o to, by sypialnia była przytulna, wybierając narzuty i pościel  moyha, które umilą czas wolny i staną się synonimami wypoczynku.

  2. Nie pracuj w łóżku. Niech łóżko pozostanie Twoją oazą relaksu, do której praca nie ma wstępu. Z doświadczenia wiemy, że praca w łóżku jest mało efektywna i ma niewiele wspólnego z koncentracją. Nie musisz jednak rezygnować z wygody – zaopatrz się w ergonomiczne krzesło i zapewnij sobie komfort, sięgając po nasze poduszki i pledy.

  3. Ustal czas na przerwę. Jeśli nie możesz się oprzeć sprawdzaniu Facebooka lub Instagrama co 10 minut, zablokuj dostęp do tych stron na czas pracy. Wyłącz również powiadomienia w telefonie. Jeśli masz problem z koncentracją, zainstaluj darmową aplikację mierzącą produktywność, która będzie kontrolować Twój czas pracy i powiadamiać Cię o przerwach.

  4. Trzymaj się stałych godzin pracy. Nawet jeśli nie musisz pracować od 8.00 do 16.00, staraj się codziennie wstawać o tej samej porze i nie rozkładać zadań na cały dzień. Praca w ustalonych godzinach szybko wejdzie Ci w nawyk, a oddzielenie jej od relaksu będzie łatwiejsze.

  5. Graj w zielone! Rośliny nawilżają i oczyszczają powietrze, zdobią przestrzeń oraz poprawiają samopoczucie. Warto więc wyposażyć domowe biuro w kwiaty doniczkowe, takie jak skrzydłokwiat, czy paprotka. Aby dodatkowo ocieplić atmosferę biura, możesz wybrać osłonki na doniczki moyha z impregnowanej celulozy, które sprawią, że Twoje wnętrze stanie się przytulne i stylowe!

Równowagi nikt nie dostaje w prezencie w pakiecie z wymarzoną pracą – jest ona czymś, co trzeba samemu sobie wypracować. Nie bój się wcisnąć w grafik urlopu w środku tygodnia i zadbaj o swoje wewnętrzne baterie i bądź w tej kwestii asertywny. I tak jak z telefonem - jeśli nie pozwalasz, by poziom energii urządzenia wyniósł 0%, nie pozwól też na rozładowanie swoich własnych baterii!

I najważniejsze: zacznij od dziś!

Ściskam ciepło :-)

Magda

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl