Jak dbać o wełnę

 

Właściwa pielęgnacja tekstyliów z naturalnej wełny jest kluczowa, aby zachować ich piękno, wytrzymałość i komfort przez wiele lat. Dbanie o tekstylia to też dbałość o środowisko, dlatego przed praniem zawsze sprawdź etykietę, by dowiedzieć się o szczególnych zaleceniach dotyczących pielęgnacji danego produktu.

Produkty z przędzy wełnianej (kolekcja OTULAJĄCA, JAK ULUBIONY SWETER, WEŁNIANY SPLOT, oraz pledy z dodatkiem 30% wełny) najlepiej prać ręcznie w letniej wodzie z delikatnym detergentem, unikać tarcia i moczenia przez dłuższy czas, aby produkty nie skurczyły się i pozostały w niezmienionym kształcie. Pledy i narzuty z wełną należy suszyć na płasko, aby nie wyciągnęły się pod wpływem ciężaru wody. Aby usunąć jej nadmiar, można użyć ręcznika, unikając wykręcania. Wełnę można prasować, pamiętając o stosowaniu niskiej temperatury. Wskazane jest też użycie wilgotnej ściereczki pomiędzy żelazkiem, a wełnianą dzianiną, aby uniknąć uszkodzeń. Z racji, że wełniana przędza jest podatna na blaknięcie pod wpływem promieni słonecznych, należy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce. Wełniane rzeczy najlepiej przechowywać w przewiewnym pojemniku, a ich regularne wietrzenie pomaga pozbyć się zapachów i utrzymuje świeżość wełnianej przędzy na długo.

W przypadku bardzo delikatnych dzianin z dużą zawartością wełny (KOLEKCJA PREMIUM, pledy z wełną 80%) lub skomplikowanych wzorów, warto oddać tekstylia do profesjonalnej pralni, która specjalizuje się w pielęgnacji wełny.

Nieco inaczej wygląda sytuacja z pielęgnacją produktów z wełny parzonej z naszej kolekcji PO PROSTU WEŁNA. Narzuty i poszewki dekoracyjne wykonane z naturalnej, parzonej wełny wymagają wyjątkowej pielęgnacji. Ze względu na jej szlachetny skład, zdecydowanie rekomendujemy czyszczenie chemiczne. Odpowiednie traktowanie sprawi, że narzuta na długo pozostanie w świetnej formie. Pranie w wodzie może spowodować, że wełna straci swój pierwotny wygląd i się sfilcuje. Warto też zwrócić uwagę na specyfikę wełny parzonej. Narzuta uszyta jest z prawdziwej wełny, więc w pierwszym okresie jej użytkowania, wełniane włoski mogą się trochę sypać. Kilkukrotne odkurzenie lub wytrzepanie narzuty, pozwoli szybciej się ich  pozbyć. Takie zjawisko jest typowe i naturalne dla produktów wełnianych wykonanych w technologii parzenia.

Dbanie o wełniane produkty na bieżąco, usuwanie zmechaceń profesjonalną golarką, usuwanie plam i przestrzeganie powyższych zasad, pozwoli cieszyć się nimi w świetnej formie przez długi czas.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl